Francuska je u finalnoj utakmici Europskoga rukometnoga prvenstva pobijedila Hrvatsku 25-21. Francuska je tim europski prvak a Hrvatska je položila drugo mjesto. Austrija je ušla u finalna kola. Za Hrvatsku i Austriju su to zapravo vrlo pozitivne visti i uzrok se veseliti i biti ponosan. Ali ako se spominjemo finala med Francuskom i Hrvatskom u Beču 31. januara, onda bi se moglo pojaviti i nezadovoljstvo. Pred svim i zbog drugoga poluvrimena u finalu. Jur se je krajem prvoga poluvrimena pokazalo, da su Hrvati popustili i mentalno oslabili, jer su Francuzi izjednačili relativno visoko peljanje Hrvatov. U drugom poluvrimenu je pak i hrvatskomu izborniku Linu Červaru pukla žuč i počeo je trčati na liniji gori doli i je diskutirao sa svojimi igrači. A dokle su ovi bili konsternirani i nisu znali da li slušati trenera ili se koncentrirati na Francuze, ovi su striljili gol za golom. Ča si je Červar kod toga mislio, kad je takorekuć uništio koncentraciju svojih igračev u odlučujućoj fazi utakmice, ćemo morebit doznati iz hrvatskoga tiska. Daleko najvećemu broju navijačev je bilo žao, da Hrvati opet nisu mogli osvojiti titulu i da bi moguće uz drugo ponašanje svojega izbornika ipak mogli pobjediti. Ali: Francuzi su bili zaista dobri, a i 2. mjesto je časno.